třešně

Proč se vyplatí zajímat se o třešně a třešňové sady

Mnoho lidí si klade otázku: proč jsou a třešňové sady tak oblíbené? Jsou skutečně výjimečným řešením pro plodiny nebo zahrady odolné vůči suchu? Pro zodpovězení této otázky je důležité se nejprve p přečtěte si více »

bobule

Borůvky - zdraví prospěšné vlastnosti a pěstování

Mít krásnou, prostornou zahradu nebo sad, máme v ní jistě velké množství rostlin. Snad každý zahradník má ve svém království alespoň jeden ovocný strom nebo keř. Pokud se ptáme, jaké rostliny by mohly přečtěte si více »

 

Borůvky - zdraví prospěšné vlastnosti a pěstování

Mít krásnou, prostornou zahradu nebo sad, máme v ní jistě velké množství rostlin. Snad každý zahradník má ve svém království alespoň jeden ovocný strom nebo keř. Pokud se ptáme, jaké rostliny by mohly obohatit a zpestřit naši zahradu, odpověď je jednoduchá – keře bobulovin. Není nic chutnějšího než borůvky a jejich plody dozrávající na plném slunci, utržené přímo z keře, jsou opravdovým rájem ve vašich ústech.

Https://MORAVSKE-SADY.Cz/cs_CZ/c/Bobule/31 bobule - zdraví zamčené v malém ovoci

Borůvky mají mnoho zdraví prospěšných vlastností. Jsou bohaté na vitamíny a minerály, díky kterým podporují naše tělo v boji s jejich nedostatkem. V mnoha domácnostech se dodnes používají jako přírodní léčivo. Myslím, že každý z nás si pamatuje, jak babička říkávala: "na průjem nejlepší bobule!" To může být jeden z prvních důvodů, proč si je vysadíme do naší zahrady. Šťáva vylisovaná z bobulí neutralizuje toxiny, které mohou způsobit otravu. Plody Acai a goji snižují hladinu špatného cholesterolu a podporují tvorbu dobrého cholesterolu. Borůvkový sirup pomáhá v boji proti infekcím horních cest dýchacích. Díky sloučeninám obsaženým v bobulích chrání močový měchýř před záněty močových cest. Borůvky jsou bohatým zdrojem antioxidantů, takže jejich konzumace pomáhá bojovat proti volným radikálům. Šťáva z bobulí haskapu naopak zrychluje metabolismus a podporuje náš trávicí systém.

Druhy a vlastnosti bobulí.

Plody acai pocházejí z Jižní Ameriky. Svým vzhledem nám připomíná americkou borůvku, ale tato odrůda má tmavě fialovou barvu a sladkou chuť.

Plody Goji pocházejí z Asie. Tyto plody jsou podlouhlé a mají červenooranžovou barvu.

Kamčatské bobule pocházejí ze severovýchodní Asie. Mají fialovo-námořnicky modrou barvu a protáhlý tvar. Jejich kůže vypadá, jako by byla pokryta voskem.

Jak plody goji, bobule acai a bobule haskap jsou zdrojem cenných živin.

Bobule v zahradě

Výše uvedené informace ukazují, že borůvky jsou velmi všestranné, pokud jde o činnosti podporující zdraví. Tím však jejich výhody nekončí. Bobulový keř dodá naší zahradě barvy a mnoho estetických kouzel, zvláště když zvolíme fialové nebo oranžové odrůdy. Budou vypadat opravdu krásně, když se na pozadí objeví vysoké rostliny ve stejné barvě.

Plody Goji nás kromě okouzlení krásou svých plodů okouzlují drobnými a mimořádnými květy. Můžeme si být jisti, že budou tou nejkrásnější podzimní ozdobou naší zahrady.

Kamčatské bobule jsou nenáročnou odrůdou na pěstování, protože nemají vysoké nároky na půdní úrodnost. Procesu pletí těchto keřů musíme věnovat nejvíce naší zahradnické pozornosti. Bobule Kamčatka potřebuje slunné stanoviště – i na to musíme pamatovat.

Pokud se rozhodnete vysadit některou z odrůd na vaší zahradě, je nejlepší nakupovat sazenice od spolehlivých dodavatelů. Když máme zájem o krásnou, zdravou bobule, nabízí obchod Moravske Sady takovou. Ty nejlepší z nich lze zakoupit, kde jsou ceny borůvek opravdu příznivé. Výběrem těchto plodů si můžeme být jisti, že nám celé léto nedojdou.

Související články